The World of
  • Creativity
  • Art & Culture
  • Dance
  • Theater
  • Music
  • Entertainment

Driven By
  • Authentic
  • Creative
  • Awesome
  • Gifted
  • Xclusiv
People

CONTRIBUTE
YOUR YOU

Explore

What We Do Well

Xclusiv brengt kleine en grote verhalen
– van mensen, communities of organisaties –
tot leven met behulp van dans, muziek,
visuals en woordkunst.

DANS
VISUALS
MUZIEK
WOORD
previous arrow
next arrow
DANS
DANS

Dans is onze basis. We laten grenzen tussen diverse dansculturen vervagen en experimenteren met verschillende dansstijlen op één podium.

VISUALS
VISUALS

Wij werken met visuele elementen zoals projectie en video, die een extra laag aan onze performances en content toevoegen.

MUZIEK
MUZIEK

Wij schrijven, mixen en produceren muziek. We blinken uit in show- en wedstrijdmixen, waarmee we verschillende prijzen wonnen.

WOORD
WOORD

Woordkunst is al jaren een wezenlijk onderdeel van Xclusiv. We verrijken voorstellingen en optredens met rap, zang en/of spoken word.​

01

COMPANY

We stimuleren online en offline betrokkenheid door persoonlijke verhalen en creatieve ideeën te vertalen naar verrassende performances.

02

COMPOSIUM

We hebben een artistiek oog voor maatschappelijke onderwerpen en zijn zeer bekwaam en ervaren in het creëren van waardevolle belevingen.

03

CREATIONS

Gepassioneerd genereren we nieuwe inzichten en verbindingen die leiden tot groei, inclusie, nieuw perspectief en betekenisvolle verbindingen.

WHAT'S POPPING?!

LAATSTE NIEUWS

BEHIND THE iMASQ
BEHIND THE iMASQ

Wij touren nog t/m april 2022 langs de grote theaters van Nederland met BEHIND THE iMASQ.

Deze dansvoorstelling wordt door jong en oud met groot enthousiasme ontvangen. We spelen nog maar een aantal keer. Bekijk de agenda en boek je tickets!

BEHIND THE iMASQ
Nieuwe Website
NIEUWE WEBSITE

Onze website is vernieuwd!
We hebben ‘m een nieuw uiterlijk gegeven, passend bij Xclusiv en helemaal van deze tijd. Dankzij de nieuwe indeling kun je makkelijk navigeren. De teksten en beelden geven een compleet beeld van wie we zijn, wat we doen en hebben gemaakt (of waar we mee bezig zijn).

De komende tijd zullen we nog de puntjes op de i zetten. Maar neem gerust alvast een kijkje! Mocht je informatie missen, dan kun je ons gemakkelijk bereiken via het contactformulier.

Nieuwe Website
Spangas 15 Jaar
SPANGAS 15 JAAR

Spangas - wie is er niet mee opgegroeid – bestond vijftien jaar. De makers vroegen Xclusiv Company een dans te maken op de intro song “Samen sta je sterker dan alleen!”. Eentje die iedereen mee kon dansen: oud acteurs, nieuwe castleden, maar ook bekende Nederlanders en influencers.
Dat werd massaal gedaan: je kunt de toffe filmpjes nog terug zien op Instagram @spangas_decampus.
Trots dat wij dit mochten doen!

Spangas 15 Jaar
Choreographers
HOOFDCHOREOGRAFEN

2022 start goed!
Met trots stellen wij de twee nieuwe hoofdchoreografen van Xclusiv aan je voor: Shaquille George en Tamblyn Baal. Twee topdansers die al jaren schitteren in onze performances.
Vanaf nu zijn zij als creatieve makers – onder leiding van Jason R. Jeandor – verantwoordelijk voor de choreografie van zowel onze theatervoorstellingen als commerciële producties.

Choreographers
The Digital Spider
THE DIGITAL SPIDER

De eerste Nederlandse “Instamovie”. Korte filmpjes waarin we onze percepties op de effecten van social media delen. Steeds vaker voelen we ons (als prooi) gevangen in het world wide web, dat we zelf (als spin) hebben gecreëerd.

De drang om erbij te horen en jezelf steeds te laten zien, leidt tot sociale, cognitieve en emotionele problemen. Kunnen we niet veel beter in ons offline leven investeren?

The Digital Spider
CR8 - Open Class
CR8 OPEN COMPANY CLASSES

Ben je (semi)professioneel danser en wil je met onze dansers en makers (o.a. Shaquille, Morena en Tamblyn) repeteren en werken aan het onderhouden van je danslijf, uithoudingsvermogen en lichaamsbeheersing?

Kom dan naar onze CR8 Open Company Classes in Theater Zuidplein.

CR8 - Open Class

AGENDA

WHEN TO SEE OUR WORK

GET IN TOUCH

We kijken uit naar je bericht!

Xclusiv
XCLUSIV COMPANY
BIJZONDER INCLUSIEF
Xclusiv Company (voorheen Got Skills) is een interdisciplinair gezelschap uit Rotterdam, met wortels in de urban, hiphop, club en ballroom cultuur.

Om te reflecteren op mens en maatschappij maken we betekenisvolle performances en producties op het snijvlak van kunst, cultuur en entertainment.
Hierbij laten we ons inspireren door thema’s als identiteit en diversiteit en brengen wij kleine en grote verhalen tot leven.

Al meer dan vijftien jaar bereiken wij – als pionier in de urban dans – een breed en divers publiek van meerdere generaties en culturen, juist ook hen die zich niet of onvoldoende herkennen in het traditionele kunstaanbod.
Creative Circle
CREATIVE CIRCLE
COLLECTIEVE MAKERSCHAP
Xclusiv Company stimuleert creatieve uitwisseling tussen dansers, choreografen, zangers, songwriters, producers, woord- en beeldkunstenaars.

Onze vaste kern noemen we onze Creative Circle: performers en makers met ieder hun expertise. Zij krijgen bij Xclusiv de ruimte om hun persoonlijke ervaringen en eigen ideeën in te brengen, zowel inhoudelijk als artistiek.

Samen onderzoeken we, wat kunst en cultuur voor de samenleving betekent en hoe we daar een nieuwe invulling aan kunnen geven. Door samen te werken en onze krachten te bundelen, komen we tot een gezamenlijk gedragen resultaat dat de som der delen overstijgt.
Missie
MISSIE
EENHEID IN DIVERSITEIT
Xclusiv Company draagt bij aan meer kwaliteit, diversiteit, inclusiviteit en vernieuwing in de dans en podiumkunsten. Vanuit onze voortrekkersrol willen wij de artistieke ontwikkeling van talentvolle individuen faciliteren en hun persoonlijke groei bevorderen.

Met onze interdisciplinaire werkwijze en de daaruit voortvloeiende (kunst)uitingen willen we (nieuwe) doelgroepen aanspreken. Ook hen die zich niet of onvoldoende herkennen in het traditionele kunstaanbod.

In alles wat wij doen dragen wij uit hoe wij, artistieke influencers, onze toekomstige samenleving zien: eenheid in diversiteit.
Visie
VISIE
BREAKING CULTURAL & ARTISTIC BOUNDARIES
In onze ideale wereld zijn sociale, seksuele, religieuze en culturele kloven gedicht. Mensen omarmen diversiteit, accepteren elkaars verschillen en waarderen de ander om wie diegene echt is.
Iedereen kan 100% zichzelf zijn. Wij geloven dat we dit kunnen bereiken, door het vertellen van verhalen met muziek, dans, beeld en/of woordkunst.


Vooral urban kunstvormen reiken voorbij onze verschillen en hebben de kracht mensen tot in het diepste van hun ziel te raken en aan te spreken. Zo leggen wij de verbinding tussen het individu en de samenleving, onze geschiedenis en de toekomst en het bekende met het onbekende.
Historie
HISTORIE
AL 20 JAAR PIONIER
Wie dansend Rotterdam kent, weet dat Xclusiv Company (voorheen Got Skills) al twintig jaar tot de top van de Rotterdamse urban dansscene behoort. Vanaf onze start vervullen wij een voortrekkersrol als het gaat om inclusiviteit, vernieuwing in de (urban) dans en het bereiken van doelgroepen die zich niet of onvoldoende herkennen in het traditionele (kunst)aanbod.

Wij werken en werkten met Groove Kids, WicKids, Deaf On Point, Got Killah Skills (GKS), Groove Kings, Groove Queens, D’vine, Sticky Bandits, Got Skills UDS, NXT LEVEL, The Hause of ShoQlat en studenten van o.a. het Albeda Danscollege, Codarts Fontys en het ROC.

ONS TEAM

Jason R. Jeandor
Jason R. Jeandor
Artistiek Directeur • Oprichter

Grondlegger en creatieve duizendpoot. Rotterdammert in hart en nieren. Pionier in de urban/hiphopscene van zijn stad, waar zijn crew Got Skillz (voorheen Style FX) eind ’90 begin '00 heer en meester was!

Later richtte hij als dansvader Got Skills en The Hause of ShoQlat op: de urban dance company wiens sterke reputatie tot over de landsgrenzen reikte. In 2017 werd Got Skills omgedoopt tot Xclusiv Company, waar Jason verantwoordelijk is voor de artistieke visie en ontwikkeling.

“Over de jaren hebben wij veel talentvolle jongeren aan ons weten te binden en geholpen bij het vinden van hun pad. Wij geven deze doelgroep een stem. Bij ons kunnen zij hun grenzen verleggen, op meer dan één vlak."
Osman Batal
Osman Batal
Zakelijk Directeur

Medegrondlegger van Xclusiv Company. Liefhebber van urban dans. Een onmisbare schakel in het team, met zijn jarenlange ervaring in de financiële en publieke sector. Neemt zakelijke beslissingen vanuit het hart, met het oog op de ambities en doelstellingen van het gezelschap.

Ondersteuning van (top)talent vindt hij noodzakelijk: zonder persoonlijke groei ook geen vernieuwing als gezelschap.

“Over de jaren hebben wij veel talentvolle jongeren aan ons weten te binden en geholpen bij het vinden van hun pad. Wij geven deze doelgroep een stem. Bij ons kunnen zij hun grenzen verleggen, op meer dan één vlak."
Sibe Kokke
SIBE KOKKE
Visual Artist

Een visuele kunstenaar dat aan de Willem de Koning Academie is opgeleid tot grafisch ontwerper en typograaf en zijn master aan het Koninklijke Academie van Beeldende Kunst heeft behaald. Maar Sibe is veel meer dan dat.

Bij Xclusiv houdt hij zich bezig met (live) audio en video, creative coding en grafische vormgeving. Met andere woorden: Sibe ontwerpt onze posters en bedenkt en maakt de computergestuurde beelden en projecties bij onze voorstellingen, die geheel in lijn staan met de context van onze voorstellingen en creaties.

“In de dans- en theaterwereld komen verschillende kunstdisciplines bij elkaar. Samen vertellen ze een verhaal, door elkaar aan te vullen of juist te ontkrachten. Een interessant spanningsveld vind ik! Bij Xclusiv krijg ik bovendien de ruimte om te experimenteren en op zoek te gaan naar nieuwe cross-overs.”
Dieter Vandoren
DIETER VANDOREN
Technisch Producer

Deze Belg van geboorte belandde in Nederland, toen hij Digitale Communicatie aan de Hogeschool Utrecht ging studeren. Behaalde daarna een master in ArtScience en werkt nu als kunstenaar, performer en ontwikkelaar.

Dieter is bij Xclusiv verantwoordelijk voor het lichtontwerp en de technische productie. Hij zorgt ervoor dat licht, beeld en geluid bij iedere voorstelling goed op elkaar afgestemd zijn.

“Belichting kan een optreden maken of breken. Het is sfeerbepalend en accentueert de dansers op het podium. Timing is cruciaal! Bij XCCC ben ik in mijn element: ik kan er spelen met licht en geluid en daarmee bijdragen aan een totale zintuigelijke ervaring bij de bezoeker.”
Tamblyn Baal
TAMBLYN BAAL
Danser • Maker

Tamblyn ontdekte zijn talent voor dansen bij Moves Rotterdam, waar hij les kreeg van Reshmay Marjorie. Al snel volgden optredens en begon hij met het geven van lessen en workshops.

Na zijn opleiding tot allround danser bij het Albeda Danscollege wilde Tamblyn zich verdiepen in hiphop/urban theater. Het binnenkomen in Xclusiv Company voelde als thuiskomen. Inmiddels is hij uitgegroeid tot hoofdchoreograaf.

“Na mijn opleiding werd ik gevraagd om bij Xclusiv te gaan dansen. Deze kans heb ik met beide handen aangegrepen: ik kan mezelf blijven ontwikkelen, omringd door andere creatieven waar ik veel van leer. Op dit moment dans ik in BEHIND THE iMASQ, mijn eerste theatertour. But… So much more is yet to come!"
Morena Stüger
MORENA STÜGER
Danseres • Fotografe • Make-up Artiest

Morena Louisa Stüger (1990) heeft haar studie als allround danser afgerond in Rotterdam. Daarnaast specialiseerde zij zich in hiphop, dancehall, afro dance én voguing.

Stond nationaal en internationaal op het podium met onder andere vogue crew The Hause of ShoQlat, zangeres Bergit Lewis en fantasy dansgroep Magus Utopia. Naast danseres en maker bij Xclusiv is deze busy bee werkzaam als docente, make-up artiest, fotografe en actrice.

“Ik houd van performen, van op een podium staan. Met dans kan ik mijn emoties overbrengen op het publiek, en hen meevoeren in een verhaal, zoals vanuit mijn rol bij Xclusiv."
Morena Louisa
01 / 07
MORENA STÜGER
Rapper - Singer - Songwriter

Dieter is marketing & communicatie specialist bij Xclusiv. die als liefhebber van urban dans, groei én passende ondersteuning van (top)talent noodzakelijk vind.
Vanuit zijn expertise in de financiële en publieke sector draagt hij zijn steentje bij aan de ontwikkeling van toptalent én het realiseren van de ambities en doelstellingen van het gezelschap.

“Over de jaren hebben wij veel talentvolle jongeren aan ons weten te binden én geholpen bij het vinden van hun pad. Wij geven deze doelgroep een stem én bieden hen een professioneel gezelschap, waarbinnen zij hun eigen grenzen in elk oppervlak kunnen verleggen."
Morena
Kittah Moore
01 / 11
KITTAH MOORE
Singer - Songwriter

Kittah Moore is ‘one of a kind’.
Dit multitalent zingt in het Engels en Ghanees, van pop tot house. Haar Afrikaanse roots hoor je terug in haar stemgeluid en songs. Inspiratie haalt ze uit haar leven en omgeving. Ze schrijft graag over relatie-gerelateerde onderwerpen of over het vieren van het leven.

“Naast zingen en het schrijven van songs doe ik nog veel meer dingen. Ik ben styliste, maak dekbedovertrekken voor o.a. Swissbed en loop geregeld over de catwalk als model. Ik ben een echte fashionista die graag creatief bezig is!"
Kittah More
Kain Slim
KAIN SLIM
Woordkunstenaar • Spoken Word & Rap

Kain is een Rotterdamse MC, schrijver en Spoken Word artiest van Chileense afkomst. Hij staat in de hiphop scene bekend om zijn persoonlijke teksten, videoclips en zijn 4 optredens bij het legendarische platform 101 Barz.

In de theatervoorstelling Behind the Imasq is Kain met zijn Spoken Word te horen en te zien tijdens de landelijke tour.

“Met Spoken Word is mijn doel om gevoel over te dragen. Complexe topics die erg zwaar kunnen zijn bespreekbaar te maken en mensen vooral te inspireren om dit op hun eigen manier ook te doen. De dansers en hun verhalen, de visuals en muziek maken dit voor mij een prachtige setting en geheel waar ik zeer trots op ben."
Kain SLim
Jason R. Jeandor
Osman Batal
Sibe Kokke
Dieter Vandoren
Tamblyn Baal
Morena Stüger
Morena Louisa
Kittah Moore
Kain Slim

CONTRIBUTE
YOUR YOU!

Het Bestuur
STICHTING XCLUSIV
AMBASSADEUR ROTTERDAM
Stichting Xclusiv brengt eigenzinnige makers bij elkaar om te creëren en uiteenlopende doelgroepen te verbinden via kunst, cultuur en entertainment. 

In 2017 zijn wij als eerste urban (dans)gezelschap opgenomen in het Cultuurplan van Rotterdam.
Wij zijn trots op deze erkenning, die het bestaansrecht van de urban cultuur in z’n algemeen en de voortrekkersrol van Xclusiv Company onderstreept. Het stimuleert ons om ook in de toekomst te blijven groeien, verbinden en vernieuwen.
HET BESTUUR
JURRI ROOYACKERS

Voorzitter

CASPAR PISTERS

Secretariaat

ALI TASER

Penningmeester

Doelen
DOELEN 2022-2023
ONTWIKKELING PODIUMKUNSTEN & CREATIEF MAKERSCHAP
Wij zijn een collectief van dansers, choreografen, zangers, songwriters, producers, woord- en beeldkunstenaars. Verschillen in achtergrond, identiteit en/of levensfase zien we als verrijkend.

Het betekent dat we elkaar kunnen inspireren en van elkaar kunnen leren. Samen onderzoeken we wat kunst en cultuur voor de samenleving betekent en hoe we daar een nieuwe invulling aan kunnen geven.
In het Cultuurplan 2020-2024 hebben wij onszelf de volgende doelen gesteld:

🔘 Faciliteren van de ontwikkeling van een tweetal makers naar hoofdchoreograaf en/of artistiek leiderschap.

🔘 Het jaarlijks maken van een theatervoorstelling: BEHIND THE iMASQ & Reflexion (2021), Trash Lake & Sculptor (2022), Persuasion & Zafer (2023), FT-Forest (2024).

🔘 Het uitvoeren van minimaal vijftien offline/online presentaties per jaar

🔘 Het verwerken van maatschappelijke actuele thema’s (zoals identiteit en diversiteit) in onze voorstellingen en/of producties, om deze bespreekbaar te maken.

🔘 Het ontwikkelen en geven van danslessen aan (semi)professionals.

🔘 Het ontwikkelen van lesplannen voor scholieren, om hen enthousiast te maken voor dans en theater.
Cultuurplan
CHANGING THE GAME
VOORTREKKERSROL
Al meer dan twintig jaar bereiken wij een groot én divers publiek, dat zich herkent in onze visuele en muzikale vertellingen.
In het Cultuurplan 2020-2024 geven we aan, dat wij onze voortrekkersrol als vernieuwend Rotterdams (dans)gezelschap willen blijven vervullen. Om van daaruit bij te dragen aan meer diversiteit, inclusie en vernieuwing in de kunst & cultuursector. En aan meer verbinding tussen uit elkaar staande doelgroepen in onze maatschappij.
UITGANGSPUNTEN
Wij willen:

🔘 Eigenzinnige makers bij elkaar brengen en nieuwe vormen van kunst, cultuur en entertainment verkennen en ontwikkelen.

🔘 Kunst- en podiumervaringen maken voor (nieuwe) publieksgroepen, die zich niet of onvoldoende herkennen in het traditionele aanbod.

🔘 Reflecteren op mens en maatschappij en ons laten inspireren door grootstedelijke thema’s als identiteit en diversiteit.

🔘 Kleine en grote verhalen tot leven brengen, herkenbaar voor velen, vanuit het perspectief van de maker.

🔘 De ontwikkeling en professionalisering van (autodidactische) makers en performers ondersteunen.
Organisatie
BESTUUR & ORGANISATIE

🔘 Stichting Xclusiv oftewel Xclusiv Company (XCCC) is gevestigd op Kruisplein 318, te Rotterdam en houdt kantoor aan de Posthumalaan 1 in het Nieuwe Luxor Theater. De stichting staat ingeschreven bij de KvK onder nummer 65527720. Per 1 februari 2020 is het bestuur als volgt samengesteld: Jurri Rooijackers (Voorzitter), Caspar Pisters (Secretaris), Ali Tosun (Penningmeester). Het rooster van aftreden van het bestuur en een overzicht van hun nevenfuncties kunt u HIER vinden.

🔘 Stichting Xclusiv onderschrijft de Governance Code Cultuur. De stichting kent een bestuur-model waarin het bestuurlijke proces in handen is van ‘het bestuur’. Het bestuur bestaat uit leden die deze functie onbezoldigd vervullen. De bestuursleden brengen elk een eigen expertisegebied in (financieel, juridisch, fondsenwerving of programmering) ter ondersteuning van de verdere ontwikkeling en positionering van het gezelschap. Tenminste vier keer per jaar komt het bestuur bij elkaar. Zij zorgt voor financieel beheer en naleving van het doel van stichting. Ieder bestuurslid blijft minimaal aan voor een periode van vier jaar en maximaal acht jaar. Als een bestuurslid vertrekt is deze verantwoordelijk voor het aandragen van een geschikte opvolger. Het bestuur draagt de bestuurlijke eindverantwoordelijkheid, maar heeft de voorbereiding en uitvoering van het artistieke en zakelijke beleid gedelegeerd aan twee directeuren.

🔘 Door de Belastingdienst zijn we aangemerkt als Culturele Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). Deze status van culturele ANBI geeft donateurs de mogelijkheid om gebruik te maken van de belastingvoordelen van de Schenkingswet. Opstelling van de definitieve jaarrekening en controle van de financiële administratie wordt uitgevoerd door accountantskantoor Asterium. De dagelijkse leiding is in handen van Jason R. Jeandor (artistiek directeur en oprichter), Osman Batal (zakelijk directeur en medeoprichter). De leiding werkt samen met een (semi)vaste kern en met een wisselende groep freelancers en vrijwilligers, waaronder dansers, makers en sleutelfiguren uit het werkveld.

FOLLOW OUR JOURNEY
SUBSCRIBE YOURSELF

Meld je aan voor onze mailinglijst.